דף הבית » איך, כמה ולמה: כל מה שצריך לדעת על גמל נט – מערכת להשוואת קופות גמל וקרנות השתלמות

חפש:

צריכים ייעוץ פנסיוני?

הצוות של Financey מעניק ייעוץ חינם בשיחה הראשונה! רוצה לממש אותה?

 מלאו את הפרטים:

תחומים באתר

רוצים להישאר מעודכנים?

הכניסו את המייל שלכם והישארו מעודכנים בתכני הפנסיה הכי טובים ברשת

קופות גמל

איך, כמה ולמה: כל מה שצריך לדעת על גמל נט – מערכת להשוואת קופות גמל וקרנות השתלמות

סוכן ביטוח חיים

חסכתם שנים ארוכות ובשעה טובה הגעתם למצב שבו אתם יכולים (ומעוניינים כמובן) להשקיע חלק מכספכם. מדובר ללא ספק, בחלומם הרטוב של רבים: אחרי שנים רבות של עבודה קשה סוף כל סוף ניתן להתחיל ולהשקיע חלק מהכסף, שבתקווה יהפוך בעתיד לסכום מכובד עוד יותר. אבל איך יודעים באיזה נתיב השקעה לבחור? האם לבחור בקופת גמל או בקרן השתלמות? ואם בקופת גמל, באיזו קופה לבחור מתוך ההיצע הרחב שקיים בשוק? 

 

בדיוק בשביל זה השיק משרד האוצר בשנת 2004 את אתר גמל נט – מאין מערכת להשוואת קופות גמל וקרנות השתלמות. המהלך נולד בעקבות הרצון של משרד האוצר להקל על חייהם של אזרחי המדינה, בכל הקשור לפן הפיננסי, והוא למעשה מנגיש את המידע הכה חשוב בצורה ברורה וידידותית למשתמש, כך שגם אלו שרחוקים מאוד מעולם הפיננסיים ידעו במה מדובר, ויוכלו להיעזר בשירות החיוני. 

לקבלת ייעוץ חינם בנושא ומידע נוסף מאחד המומחים שלנו, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

 

השירותים של גמל נט

אז בשורה התחתונה, אילו שירותים מציע אתר גמל נט? מלבד מידע מקיף על קופות גמל וקרנות השתלמות, באתר ניתן לבצע השוואה מקיפה ויסודית בין קופות הגמל השונות הפועלות בישראל, ועל ידי כך לבחור את הקופה המתאימה ביותר, בהתאם למשתנים השונים. 

אגב, שלוש שנים לאחר הקמתו, בשנת 2007, עבר האתר שדרוג משמעותי אחרי מחקר מעמיק של רשות שוק ההון וחיסכון, שבדקה את פעילות הגולשים בו ובעקבות זאת החליטה לבצע בו כמה שינויים, בעיקר במנוע החיפוש. בשל אותם שדרוגים במערכת, מנוע החיפוש הפך אפילו לעוד יותר חיוני אחרי שנוספו לו אפשרויות סינון נוספות. אלו מאפשרות למשתמש להגדיר את הפרטים באופן מדויק, ובכך לקבל את המידע הנחוץ ביותר. 

אתר גמל נט

אז למה להשתמש באתר גמל נט? 

אם תערכו סקר בין אזרחי ישראל, סביר להניח שהרוב המוחלט לא יבדיל בין קופות הגמל השונות, היתרונות של כל אחת מהן וכמובן התשואות שהן מניבות, ובדיוק לשם כך נועד אתר גמל נט. אז אם אתם עומדים בפני בחירת קופת גמל או קרן השתלמות, מומלץ עד מאוד לבצע בדיקה במערכת המצוינת של האתר, שתעזור לכם לבצע את הבחירה הטובה ביותר עבורכם. 

 

בואו נדבר תכל׳ס: מה עם הכסף? 

אחת האפשרויות הטובות ביותר שניתן למצוא באתר, היא האפשרות לראות בדיוק מה התשואה השנתית הממוצעת של כל אחת מקופות הגמל. מדובר בנתונים חשובים מאוד שיעזרו לכם לבחור את קופת הגמל המתאימה ביותר. יחד עם זאת, חשוב לזכור שגם אם קופת גמל מציגה תשואה גבוהה כמה שנים אחורה, אין זה אומר שהיא תניב את אותן תשואות גם בעתיד.

מלבד האפשרות לצפות במדד שארפ, שמודד באופן מדויק למדי את התמורה שהלקוח מקבל מקופות הגמל השונות ביחס לסיכון, ניתן להשוות באתר גמל נט בין התשואות בכמה דרכים: בפרק זמן שהוגדר על ידכם מראש, שלוש שנים אחורה או חמש שנים אחורה, ולקבל פחות או יותר את המדדים הדרושים. 

מה אתם חושבים?