דף הבית » קופת גמל להשקעה: כל מה שצריך לדעת על אחת מתכניות החיסכון המשתלמות בשוק

חפש:

צריכים ייעוץ פנסיוני?

הצוות של Financey מעניק ייעוץ חינם בשיחה הראשונה! רוצה לממש אותה?

 מלאו את הפרטים:

תחומים באתר

רוצים להישאר מעודכנים?

הכניסו את המייל שלכם והישארו מעודכנים בתכני הפנסיה הכי טובים ברשת

השקעות קופות גמל

קופת גמל להשקעה: כל מה שצריך לדעת על אחת מתכניות החיסכון המשתלמות בשוק

השקעה בקופות גמל

עד לא מזמן, קופת גמל להשקעה כלל לא הייתה קיימת. למעשה, היא הושקה רק בסוף שנת 2016, ומאז הפכה לפופולרית למדי, ובצדק. מדובר למעשה בתכנית חיסכון עם יתרונות רבים, כמו נזילות מלאה של הכספים, פטור ממס רווחי הון לכספים הנמשכים מעל גיל 60 כקצבה חודשית, הפקדות גמישות ואפשרות למשוך את ההון בכל שלב. אלו הן רק חלק קטן מהסיבות שהפכו את קופות הגמל למבוקשות כל כך בקרב משקיעים המחפשים השקעות לכל הטווחים: קצרים, בינוניים וארוכים. 

 אז למה לבחור בקופת גמל להשקעה? כל היתרונות 

נזילות מלאה של הסכום המושקע: כדי להגביר את התחרות בין בתי ההשקעות השונים, בנובמבר 2016 הושקו קופות הגמל להשקעה, שבניגוד לאפשרויות אחרות שהיו קיימות בשוק כן אפשרו למשקיעים למשוך את הכספים בכל שלב (תמורת 25 אחוז מס). 

לקבלת ייעוץ חינם בנושא ומידע נוסף מאחד המומחים שלנו, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  • ניוד ללא תשלום מס: אחד היתרונות הבולטים של קופות הגמל הוא האפשרות להעביר את הכספים המושקעים לבית השקעות אחר ללא תשלומי מס רווח הון. בכך ניתן להתמקח על התנאים וליהנות מהצעות משופרות בחברות אחרות, בדומה לשוק הקיים בעולם הסלולר, הכבלים והאינטרנט ועוד. 
  • הפקדה גמישה: אל קופות הגמל ניתן להפקיד כספים בכמה דרכים, כך שהן יתאימו לכל אחד ואחת. המשמעות היא שניתן לבצע הפקדות חודשיות בהוראת קבע ו/או הפקדות חד פעמיות בסכומים שונים. יש לציין שכל בעל קופה רשאי להפקיד עד 70 אלף שקל בשנה (בני זוג יכולים להפקיד את הסכום פעמיים, וכן פעם נוספת על כל אחד מילדיהם). 
  • פטור ממס רווחי הון: אזרחים רבים בוחרים בנתיב של קופות הגמל להשקעה כמסלול פרישה, מהסיבה שאם בעל הקופה מושך את הכספים לאחר גיל 60, הוא יהיה זכאי לקבל את הסכום כקצבה חודשית (בהתאם לסכום שנצברו) עם פטור ממס רווחי הון. 
למה לבחור בקופת גמל להשקעה
  • דמי ניהול קבועים בחוק: בניגוד לנתיבי השקעה אחרים, שבהם דמי הניהול אינם מוגבלים, כאן התקרה לדמי הניהול קבועה בחוק ולא ניתנת לשינוי. על פי החוק (סעיף 2(א) לתקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים), התקרה לדמי ניהול על כל סכום שתפקידו עומדת על ארבעה אחוז, ועל 1.05 אחוז בכל שנה מכל סכום שייצבר (דמי הניהול הממוצעים הם 0.8 אחוז מצבירה ו-0 אחוז מהפקדה). 
  • אפשרות לקבלת הלוואה: אם ובמקרה תזדקקו להלוואה, תוכלו לפנות לבית השקעות שמנהל עבורכם את קופת הגמל ולבקש סכום כסף מקופת הגמל, שיינתן כהלוואה (ישנה הגבלה של עד 80 אחוז משווי הקופה והיא תקפה לשבע שנים). 
  • תמהיל ההשקעה: בשונה מתיק השקעות בבנק/בבית השקעות המתבסס אך ורק על ניירות ערך סחירים, חלק מתמהיל ההשקעה בקופות הגמל הוא נכסים לא סחירים, כמו נדל״ן להשקעה בארץ ו/או בחו״ל, השקעה בתשתיות ועוד. מדובר באפיק שאינו בקורלציה לשוק ההון ויכול להוות עוגן בתקופת ירידות.
מה אתם חושבים?