דף הבית » דמי ניהול קרן השתלמות: כל מה שצריך לדעת לפני שיוצאים לדרך

חפש:

צריכים ייעוץ פנסיוני?

הצוות של Financey מעניק ייעוץ חינם בשיחה הראשונה! רוצה לממש אותה?

 מלאו את הפרטים:

תחומים באתר

רוצים להישאר מעודכנים?

הכניסו את המייל שלכם והישארו מעודכנים בתכני הפנסיה הכי טובים ברשת

קופות גמל

דמי ניהול קרן השתלמות: כל מה שצריך לדעת לפני שיוצאים לדרך

ניהול קרן השתלמות

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים הבינו את הפוטנציאל הטמון בקרנות השתלמות – מאין קופת חיסכון משתלמת במיוחד המתאימה לשכירים ולעצמאיים. מדובר באפיק השקעה/חיסכון המאפשר לנו לנהל את כספנו בצורה בטוחה ומשתלמת, ובסופו של דבר ליהנות מסכום מכובד שנצבר במרוצת השנים. 

את קרנות ההשתלמות בשוק בישראל מנהלים בתי ההשקעות השונים, שגובים דמי ניהול על שירותם. אותם דמי ניהול הם למעשה העמלה שאנחנו משלמים בעבור השירות שאנו מקבלים – ניהול הקרן והכספים שלנו, ייעוץ פיננסי בנושא ועוד. 

דמי ניהול קרן השתלמות: מה חשוב לדעת? 

בזמן שבית השקעות אחד מבקש סכום מסוים בעבור דמי הניהול, בית השקעות אחר עשוי לבקש סכום נמוך יותר. אז איך יודעים כמה אמורים לשלם על דמי ניהול ובאיזה בית השקעות לבחור? פיננסי עושה לכם סדר. 

לקבלת ייעוץ חינם בנושא ומידע נוסף מאחד המומחים שלנו, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ראשית, כמה כסף תידרשו לשלם? ובכן, הסכום (דמי ניהול מצבירה או דמי ניהול מחיסכון בהגה המקצועית), יחושב כאחוז מסכום החיסכון כולו. חשוב לזכור שעל פי החוק במדינת ישראל, דמי הניהול המקסימליים בקרנות ההשתלמות הם 2 אחוזים מהצבירה, אך אין זה אומר שזהו הסכום שתשלמו לבתי ההשקעות. למעשה, מחיר דמי הניהול בחברות השונות נמוך בהרבה מ-2 אחוז בשל הרצון של בתי ההשקעות למשוך לקוחות חדשים. 

האם אפשר להתמקח על גובה דמי הניהול?

חשוב מאוד לבדוק מהו הסכום אותו תידרשו לשלם בעבור דמי ניהול קרן השתלמות בבית ההשקעות שבחרתם, ולראות שהוא אכן נמוך מ-2 אחוזים. בנוסף, ניתן ואף רצוי להתמקח על גובה דמי הניהול, ואף לבצע השוואה מול בתי השקעות אחרים כדי להגיע למחיר הטוב ביותר עבורכם. ניתן לעשות זאת באופן עצמאי (פנייה לבתי ההשקעות השונים) או באמצעות מתכנן פיננסי, שיערכו את המשא ומתן מול החברות עבורכם, בניסיון להגיע למחיר הטוב ביותר. 

לא רק גובה דמי הניהול: מה עוד חשוב לדעת לפני שבוחרים בית השקעות?

לסיום, חשוב לדעת שהמטרה העיקרית היא לא להשיג את דמי הניהול הנמוכים ביותר – הדבר החשוב ביותר עבורכם הוא להרוויח, וכמה שיותר. ישנם בתי השקעות שמציעים דמי ניהול נמוכים במיוחד, אך התשואה השנתית שלהם נמוכה גם כן. כך אולי תחסכו כמה מאות או אלפי שקלים על דמי ניהול, אך בסופו של דבר, הרווח הכולל יהיה נמוך לעומת בית השקעות אחר, שהניב תשואות גבוהות יותר בשנים האחרונות. 

לכן, בעת חיפוש בית השקעות שינהל את כספיכם, כדאי לבחון את התשואות של כל אחד מהם בשנים האחרונות, ולבחור באלו שהניבו תשואות גבוהות יותר מאחרים. ניתן לעשות זאת באתר גמל-נט. כמו כן, כמו בכל תחום, מומלץ לבחור בחברה אמינה, מוכרת ובעלת ניסיון בשוק הישראלי. לאחר מכן, תוכלו להתחיל במשא ומתן להורדת מחיר דמי הניהול הנדרשים. 

מה אתם חושבים?